21 yıl evvel ‘kaybolan’ bayanın cesedi bulundu

Ayşe Kavak 21 yıl evvel kiralık mesken aramak için konutundan ayrıldı lakin bir daha geri dönemedi. Kavak’ın eşi Halil Kavak polise kayıp ihbarında bulunduktan sonra o periyot televizyon programlarına katıldı, afişler bastırıp kayıp eşini aradı. Kavak’ın cesedi 21 yıl sonra bulundu.

Sabah gazetesinden Ali Altuntaş’ın haberine nazaran, Kayseri’nin Yılanlı Dağı’nda son günlerde kuyuda ceset olduğu argümanları emniyeti harekete geçirdi. Kayseri Valisi’nin talimatıyla Kayseri Vilayet Emniyet Müdürü Kamil Karabörk tarafından olayla ilgili özel grup görevlendirdi.

KİMLİĞİ BULUNDU

Yaklaşık 8 metre derinliğindeki kuyuya itfaiye tarafından kurulan makara sistemi ile inen olay yeri inceleme grubu, kemik kesimleri, çanta ve bir peruk buldu. Cesedin yanında bulunan çantadan çıkan kimlikle cesedin 21 yıl evvel kaybolan ve o tarihte 47 yaşında olan Ayşe Kavak’a ilişkin olduğu belirlendi.

Çantadan ayrıyeten 3 tespih ile peruk ve ferdî eşyalar çıktı. Cesede ilişkin kafatasının çene kısmında kırık olduğu görülürken, kemik kesimleri incelenmek üzere Ankara İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi. 7 çocuk annesi Ayşe Kavak’ın yakınları, kaybolduğu gün kolunda 3 bileziği, kolyesi ve yüzüklerinin olduğunu belirtirken, polis de altınları için öldürülüp, kuyuya atıldığını kıymetlendiriyor. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.