Ağrılı beşiz kızlar okullu oldu

Ağrı’da 6 yaşındaki beşiz kız çocukları, okullu olmanın sevincini yaşadı.

Yeni eğitim öğretim yılı, ülke genelinde okula ahenk eğitimleriyle başladı. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının ahenk merasimi Ağrı İbrahim Çeçen İlkokulu’nda da gerçekleştirildi. Merasimde en büyük ilgiyi Fırat Mahallesi’nde oturan 6 çocuklu Hatice-Fatih Yılmaz çiftinin 6 yaşındaki beşiz kızları gördü.

Anne babaları ve ablaları Ecrin (9) ile okula gelen Tenzile, Rabia, Havva, Berfin ve Hiranur’a Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Hasan Kökrek çeşitli ikramlar vererek, heyecanlarına ortak oldu.

Beşizlerin öğretmeni olmanın heyecanını yaşadığını belirten Emine Onat Berk, “Beşizlerin öğretmeni olduğum için ayrıyeten bir heyecanlıyım ve memnunum. Bir o kadar da şaşkınım. İnşallah hoş bir yıl geçiririz” dedi.

Baba Fatih Yılmaz ise kızlarının çok heyecanlı olduğunu lisana getirerek, “Bugün kızlarımızın okuldaki birinci günleri. Onlarla birlikte çok heyecanlıyız. Allah zihin açıklığı versin. İnşallah başarılı olurlar. Tüm öğrencilere muvaffakiyetler diliyorum. Çok sevinçliyiz. Sabah 06.00’da kalktık. Hepsini okula sıkıntı hazırladık. Bu sıkıntı olacak lakin gururluyuz ve memnunuz. Çok hoş bir his. Bütün öğrencilere muvaffakiyetler diliyoruz” diye konuştu.

Okulda birinci günün heyecanını yaşayan beşizler çok heyecanlı ve keyifli olduklarını söyledi.

BEŞİZLER BİZİ DE MEMNUN ETTİ

Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, tıpkı anda birebir sınıfta eğitim ve öğretime başlayan beşizlerin kendilerini ayrıyeten memnun ettiğini belirterek, şu tabirleri kullandı:

“Bugün beşiz öğrencilerimiz burada birebir sınıfta okula başlıyorlar. Biz de bugün onları okullarında ve sınıflarında ziyaret etmek için geldik. Ulusal Eğitim Bakanlığımızın Çerçeve Ahenk Programı var. Bu program kapsamında bu hafta tüm Türkiye’de olduğu üzere Ağrı’da da öğrencilerimiz eğitim ve tahsil görecekler. Bu programda öğrenci, veli ve öğretmenlerimize yönelik rehberlik çalışması, okul iç ve dış yerlerinin tanıtılması ve aktifliklerin yapılması üzere aktiviteler yapılacak. Ağrı’da bugün 25 bine yakın öğrencimiz 1’inci sınıf ve ana sınıfları ile buluşmuş oldular. Ben bu vesile ile tüm öğrencilerimize muvaffakiyetler diliyorum. Yolları açık olsun inşallah. Bugün tabi beşiz öğrencilerimiz de okullarına başladılar. Bizlere renk kattılar. Biz de onları yerlerinde ziyaret ettik. Ailelerimiz çok keyifli ve huzurlu. Öğrencilerimiz yeniden tıpkı biçimde huzurlu ve memnun. Tıpkı formda huzurlu ve memnunuz. Ailelerimize rehberlik çalışmaları yapılıyor. Beşizlerimiz için de bu çalışmalarımız olacak. Ek bir çalışma yapılması gerekiyorsa da bunları da yapacağız.” (DHA-AA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.