AKP’li Çelik’ten Irak açıklaması: Türkiye’nin amaç gösterilmesi son derece yanlış

AKP’li Ömer Çelik, Irak’ta sivillerin vurulduğu tezine sert reaksiyon göstererek, “Hemen birilerinin Türkiye’yi suçlaması açık ve net tabir etmek isterim ki planlı bir provokasyondur ve Türkiye’nin gaye gösterilmesi son derece yanlıştır” dedi.

AKP Sözcüsü Çelik, MYK toplantısı sonrası gündeme ait açıklamalarda bulundu. Irak’ta sivillerin vurulduğu argümanına sert reaksiyon gösteren Çelik, şunları söyledi:

* “Biz geçmişte pek çok provokasyonla karşılaşmış bir ülkeyiz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sivillere karşı rastgele bir harekette bulunmamak için dünyanın en hassas ordusu olduğunun altını çizmek isterim.

* Çabucak birilerinin Türkiye’yi suçlaması açık ve net tabir etmek isterim ki planlı bir provokasyondur ve Türkiye’nin amaç gösterilmesi son derece yanlıştır. Kardeş Irak halkını kendimizden ayırmayız.”

“CUMHURBAŞKANIMIZ İCRAATINI AÇIKLIYOR, CHP ÇIKIYOR ‘BİZ DEDİK, YAPTINIZ’ DİYOR”

Çelik, açıklamasının devamında “Cumhurbaşkanımız icraatını açıklıyor, CHP çıkıyor ‘biz dedik, yaptınız’ diyor. Bu trajikomik bir şey. Nihayetinde bunu yapan bizim hükümetimizdir” tabirlerini kullandı.

Ermenistan’la olağanlaşma görüşmelerine değinen AKP’li Çelik, “Bu Ermenistan tarafı kelamını tuttuğu sürece kıymetlidir. Geçmişte Ermenistan ile olağanlaşmayı kimi devletler Ermeni diasporasının kendi güdümünden çıkmasın diye sabote etmişlerdi” dedi.

ABD’DEN TERÖRİSTE TAZİYE MESAJI

Ömer Çelik, ABD’nin bir terörist için yayımladığı taziye iletisiyle ilgili “Vahim bir adım. Kim bu kuvvet; bizim NATO’daki müttefikimiz. Bu müttefikimiz terörist için taziye bildirisi yayınlıyor. Ondan sonra nasıl konuşacaksanız terörle çaba diye” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.