Amiral gemisi telefonlara kafa tutuyor

Amiral gemisi telefonlara kafa tutuyor

POCO M4 Pro 5G , 8.75mm kalınlıkta ve 195 gram ağırlıkta. Yanlardan yumuşatılmış hatlara sahip olan ürün, arka tarafta, diğer Poco modellerinden de aşina olduğumuz siyah çerçeveli kamera bölümüne sahip. Ek olarak, arka yüzeyin avuçtan kaymalara müsait bir yapıda olduğunu ve iki elde dikkatli kullanılması gerektiğini belirtelim.

Type-C bağlantı noktası ve 3.5mm kulaklık girişi gibi detayları bulunan cihaz, sağ yan tarafta da parmak izi okuyucuya sahip.

6.6 inç değerde ekran

FHD+ çözünürlük sunan ve 90Hz tazeleme değerine sahip olan ekran, bir şeyler izlemek ve oynamaktan hoşlananlar için akıcı, pürüzsüz detaylar sunabiliyor. Hem dış mekân kullanımında başarılı hem de uzun süreli deneyimler için göz konforu modu yardımıyla sorunsuz deneyimler yaşayabiliyorsunuz.

POCO M4 Pro 5G, MediaTek Dimensity 810 çipsetiyle geliyor. 6nm üretim süreciyle hazırlanan bu çipset, 5G bağlantı sunarken düşük pil tüketimi ve iyi performanstan gelişmiş kamera özelliklerine kadar pek çok özellik sunmayı amaçlıyor. 8 çekirdekli işlemci, 2.4GHz değerine kadar ulaşabiliyor.

Peki oyun performansı nasıl diyecek olursanız, Call of Duty Mobile gibi iyi grafiklere sahip bir oyunu bu telefonda rahatlıkla oynayabilirsiniz. Uzun süren oyun deneyimlerinde, cihazda aşırı ısınma faktörüyle de karşılaşmadık.

Gelelim kameralara

POCO M4 Pro 5G, arka tarafta yapay zekâ destekli ikili kamera sistemiyle geliyor. Telefonu ilk kez elinize alıp baktığınızda, sanki daha çok kamera var gibi bir görüntü sunduğunu da ifade etmek gerek.

Telefonumuzun ana kamerası tam 50MP değerde ve f1.8 açıklık değeri sunuyor. Hem iyi ışıklı ortamlarda hem de gece çekimlerinde başarılı sonuçlar veriyor. Özellikle gün ışığı performansından memnun kaldık. İkinci kameramız ise, ultra geniş açılı çekimler için 8MP değerde. Kalabalık çekimler ve manzara çekimleri için bu kameraya başvurabilirsiniz. Bu kamera, özellikle iyi ışıklı ortamlarda güzel sonuçlar veriyor. Ön taraftaki 16MP kamera da özellikle iyi ışıklı ortamlarda güzel selfie’ler çekebilmenize imkân sunuyor. Tabii çeşitli filtre ve makyaj efektlerinin yanında, portre çekim modu da var.

5000mAh değerde pil

Bu pil, tek şarj ile yoğun kullanımda bir günü, gündelik kullanımda da 2 günü çıkarmanıza imkân sunuyor. Bu pilin hızlı şarj desteklediğini de söyleyelim. Ürünü, beraberinde gelen 33w hızlı şarj adaptörüyle hızlıca şarj edebilirsiniz. Yani hızlı şarj için ekstra para ödemenize gerek kalmıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.