Analist: Binance’deki Bu 4 Altcoin Büyük Düzeltme Görebilir!

Bir kripto analisti, kripto yatırımcılarını ve traderlarını dört altcoin konusunda uyarıyor. Analiste göre, lider altcoin Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) dahil 4 altcoin’in rallilerinin yakında bir ‘pit stop’ yapması muhtemel.

“Her şey lider altcoin Ethereum’a bağlı olacak”

Altcoin Sherpa takma adlı kripto para analisti, Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Near Protocol (NEAR) ve Cosmos (ATOM)’un piyasa yapılarının benzer göründüğünü söylüyor. Bu nedenle analist, hepsinin düzeltici bir hamle için hazırlandığını kaydediyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bu altcoin’lerin grafiklerinin çoğu çok benzer bir yapıya sahip. Düşüklerden bir tür yuvarlak dip. Bence yukarı yön burada oldukça sınırlı. Her şey gerçekten Ethereum’a bağlı olacak. Çünkü liderleri o. ‘Cup and handle’ veya ‘double bottom’ gelişine dikkat edin.

Kaynak: Altcoin Sherpa / Twitter

Analist, grafiğine göre, Ethereum’un muhtemelen 2.160 dolar civarında mücadele edeceğini öne sürüyor. Basın zamanında, Ethereum günlük bazda %1,85 kayıpa 1.892 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte yaklaşan Merge yükseltmesinin etkisiyle ETH, son ay üstün performans sergiledi.

Ethereum’u takip edecek altcoin’ler: BNB, NEAR ve ATOM

Analist, daha sonra popüler kripto para borsası Binance’in yardımcı tokeni Binance Coin’e bakıyor. Kripto stratejisti, ilk olarak 200 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) direnç görevi gördüğünü kaydediyor. Bu nedenle BNB’nin mevcut seviyelerde mücadele edebileceğini ima ediyor.

Kaynak: Altcoin Sherpa / Twitter

Basın zamanında BNB hala 200 günlük EMA’nın altında geziniyor. BNB, günlük bazda %0,30 düşüşle 318,21 dolardan el değiştiriyor.

Kriptkoin.com haberlerinde tahminlerine yer verdiğimiz Altcoin Sherpa, daha sonra bir başka Ethereum rakibi Near Protocol (NEAR)’a geçiyor. Analist, akıllı sözleşme platformunun büyük olasılıkla 6,09 dolarda direnç bulacağını söylüyor.

Kaynak: Altcoin Sherpa / Twitter

Basın zamanında NEAR, gün içinde yaklaşık %3,79 kayıpla 5,42 dolardan işlem görüyordu. Bu arada NEAR, 20,42 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden %75 aşağıda duruyor.

Analistin radarındaki son kripto para Cosmos (ATAM). Proje, birbirleriyle ölçeklenmek ve iletişim kurmak için tasarlanmış bir Blockchain ekosistemi oluşturmayı amaçlıyor. Analiste göre ATOM, 12,50 dolardan dirençle karşılaşacak.

Kaynak: Altcoin Sherpa / Twitter

CoinMarketCap verilerine göre ATOM, basın zamanında, son 24 saatte %2,34 düşüşle 11,35 dolardan el değiştiriyordu. Cosmos, yaklaşık 1 yıl önce 44,70 dolar ile ATH seviyesine ulaştı. Mevcut durumuna göre ATOM, zirvesinden %74,5 uzakta duruyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.