Bayram öncesi oto ekspertiz uyarısı

Sıfır ve ikinci el araç piyasasında, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hareketlilik başladı. Oto ekspertiz uzmanı Mübin Keleş, araç almayı planlayan şahıslara ihtarlarda bulundu.

İHA’da yer alan habere nazaran, vatandaşların alacakları araçları kesinlikle oto ekspertize götürmeleri gerektiğini söyleyen Keleş, “Bir araç, birinci bakışta vatandaşın içine siniyorsa, piyasadaki artışı da düşünürsek çok fazla düşünmeden alsınlar.

Bu teklifte bulunabilirim. Lakin kesinlikle araçlarını ekspertize götürmeleri gerekiyor. Zira sıfır araçlarda bile bazen ezik, çürük, boyalı kesimlerle karşılaşabiliyoruz.” sözlerini kullandı.

Bazı vatandaşların oto ekspertiz fiyatlarını değerli bulduğunu kaydeden Keleş, “Ekspertiz fiyatları çok olumlu gelmeyebiliyor. Bir araç alırken, ’Neden buraya bir daha harcama yapıyoruz?’ üzere düşünebiliyorlar. Harcamış olduğunuz küçük ama size yüksek gelen bu sayılar, sizi önemli bir sorundan korumuş oluyor.” diye konuştu.

“Bilgiler gizleniyor”

Bir sanayi ustasının bile araç aldığında kesinlikle ekspertize gitmesi gerektiğini belirten Keleş,Çünkü ne yazık ki daima artan fiyatlar münasebetiyle artık bilgiler biraz daha saptırılıyor, biraz daha gizleniyor.

Bazı beşerler biraz daha seri araç satış sirkülasyonu içerisine girmek istiyor. Bu yüzden ne olduğunu bilmek, ne aldığınızı bilmek değerli. Bölüm yahut kişi fark etmeksizin kesinlikle ekspertiz yaptırılmalı.” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.