Bitcoin Düşerken Türk Yatırımcılar Bu 10 Altcoin’i İzliyor!

Kripto para piyasası gelişmeye devam ederken, Türk yatırımcılar da gelişmekte olan kriptolara yoğun ilgi gösterdi. Önde gelen kripto para veri platformu CoinGecko’nun Kriptokoin.com ile paylaştığı verilere göre, 3-9 Haziran haftasında Türkiye’deki yatırımcılar arasında birkaç coinin popülaritesinde artış görüldü. Türk kripto meraklılarının dikkatini çeken trend coinleri inceleyelim.

Bitcoin düşerken bu coinler dikkat çekti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Bitcoin, bugün sabah saatlerinde değer kaybı yaşadı. Bunu, birçok altcoin’deki düşüş takip etti. Bu sırada Türkiye’deki yatırımcıların geçtiğimiz haftalarda hangi coinlere odaklandığı ortaya çıktı. CoinGecko’nun listesine göre kripto para dünyasında yükselen bir yıldız olan Generaitiv, Türkiye’de trend olan kripto paralar listesinin başında yer aldı. Bu yenilikçi proje, blockchain teknolojisini entegre ederek oyun endüstrisinde devrim yaratmayı hedefliyor. Generaitiv’in oyun içi varlık sahipliğine yönelik benzersiz yaklaşımı ve oyun deneyimini yeniden şekillendirme potansiyeli, Türk yatırımcılardan büyük ilgi gördü.

Türk yatırımcıların radarındaki bir diğer önemli coin ise Terra. Terra ağı, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) ve akıllı sözleşmeler için bir Blockchain platformu olarak ilgi görüyor. Ekosistemi, stablecoin ve yield farming de dahil olmak üzere çeşitli finansal hizmetler için sağlam bir temel oluşturarak Türk kripto meraklıları için cazip bir yatırım fırsatı sunmakta. Şaşırtıcı bir şekilde, Galatasaray Taraftar Token’ı Türk yatırımcılar tarafından aranan trend coinler arasında yer aldı. Taraftar tokenleri son zamanlarda popülerlik kazanarak taraftarların Blockchain tabanlı oylama ve ödüller aracılığıyla favori spor kulüpleriyle daha derin bir bağ kurmasına olanak sağladı.

Diğer yandan DeFi odaklı bir platform olan DAO Maker da listeye girdi. Türk yatırımcılar, merkezi olmayan otonom organizasyonların (DAO) hayata geçirilmesini kolaylaştırmayı amaçlayan bu projeye yoğun ilgi gösterdi. Terra ağına bağlı bir stablecoin olan TerraClassicUSD (USTC) de Türk yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı. Merkezi olmayan ve kapsayıcı bir kripto para birimi yaratmayı amaçlayan iddialı bir proje olan Pi Network, Türk kripto meraklılarının gönlünde taht kurdu.

Meme coinler de listede yer aldı

Blockchain teknolojisinden yararlanan Nucleus Vision, Türk yatırımcılardan da büyük ilgi gördü.  Farklı Blockchainler arasında kesintisiz iletişimi teşvik eden, birlikte çalışabilir bir Blockchain ağı olan Aion, Türk yatırımcılar arasında varlığını hissettirdi. Son olarak, trend coin listesinde “Pepe” ve “Hamster “dan bahsedilmesi, Türk yatırımcıların meme tabanlı tokenlara olan ilgisini göstermektedir. Meme coin’ler genellikle doğal riskler taşısa da, topluluk odaklı yapıları ve hızlı fiyat artışı potansiyelleri nedeniyle popülerlik kazandı. Türk yatırımcılar, temkinli de olsa bu alışılmadık varlıkları keşfetmeye istekli olduklarını gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx