CHP’nin yaz boyunca farklı vilayetlerde yapacağı küme toplantılarının detayları muhakkak oldu

CHP MYK, evvelki gün Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Edinilen bilgiye nazaran, toplantıda CHP’nin yaz periyodu boyunca farklı vilayetlerde yapacağı küme toplantılarına ait detaylar görüşüldü. CHP önderi Kılıçdaroğlu’nun birinci olarak 2 Ağustos’ta Ağrı’da başlatacağı program kapsamında 100’e yakın milletvekilinin ile geleceği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun her hafta pazartesi günü başkanlık ettiği MYK toplantısının da bu kapsamda salı günü Ağrı’da yapılacağı kaydedildi. Kılıçdaroğlu’nun küme konuşmasına dışardan da iştirak olabileceği ve toplantıların akabinde yurttaşlarla soru-yanıt kısımlarının de olacağı aktarıldı. Bir sonraki küme toplantısının 9 Ağustos’ta Edirne’de olacağı belirtilirken, partinin yaz periyodu boyunca yaklaşık sekiz vilayette her salı tıpkı programı yapacağı, Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarından sonra da milletvekillerinin saha çalışmalarını sürdüreceği öğrenildi. Ayrıyeten 24 Temmuz’da yapılacak Milletin Sesi mitingi çalışmalarının da genel lider yardımcıları Ahmet Akın ve Onursal Adıgüzel tarafından sürdürüldüğü kaydedildi.

Öte yandan, CHP Genel Lider Başdanışmanı Ünal Çeviköz’ün MYK toplantısında dış siyasete ait üç başlıklı bir sunum yaptığı ve İsveç ile Finlandiya’nın NATO üyeliği, Rusya-Ukrayna savaşı üzere bahislerin konuşulduğu öğrenildi. Çeviköz’ün MYK üyelerini güç krizi, tahıl krizi ve göç sorunu hakkında bilgilendirdiği kaydedildi. Toplantıda Rusya-Ukrayna savaşına ait “Savaşın sürmesi Türkiye’ye hem güç açısından sorun yaratacak hem de tahıl açısından sorun yaşatacak. Zira savaş Türkiye’nin güç ve tahıl aldığı bölgeleri kapsıyor. Bizi önümüzdeki periyotta bu alanlarda krizler bekliyor” değerlendirmesinin yapıldığı belirtildi.

“ALGI OLUŞTURUYORLAR”

İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine ait ise “İktidar İsveç-Finlandiya’nın NATO üyeliğine ait PKK ve YPG’nin NATO açısından terör örgütlüğüne geçtiğini anlatıyor fakat aslında bu olmadı. NATO genel sekreteri de bu hususta açıklama yaptı. Bir algı oluşturuyorlar” görüşlerinin paylaşıldığı öğrenildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.