CHP’ye yakın gazeteci Hasret Gürses itiraf etti: Bürokratlar AK Parti’nin projelerini CHP’ye sızdırıyor

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde toplumsal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla, iktidarın çalışmalarını sürdürdüğü projeleri sahiplenerek, “Ben söyledim, yaptılar” imasında bulunuyordu.

Kamuoyunda büyük tartışmalara yol açan gelişmelere ait YouTube hesabında kıymetlendirme yapan, CHP’ye yakınlığıyla tanınan gazeteci Hasret Gürses, itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

“Muhalefet hükümetin atılımlarına ait içeriden bilgi alıyor”

Muhalefetin hükümetin atılımlarına ait içeriden bilgi aldığını söyleyen Gürses, “Bunu da başaran Kemal Kılıçdaroğlu’nun bürokrasiye yönelik davetleri oldu. Şayet seçimde iktidar değişirse, bunu başarabilirlerse şayet, olur olmaz bilmiyorum lakin kararnamelerin, mukavelelerin altına imza atan bürokratlar hakkında süreç yapacağını söyledi Kılıçdaroğlu” diye konuştu.

“Muhalefet iktidar adım atmadan evvel evvelden öğreniyor”

CHP önderinin, kelam konusu adımların tweetlerini atarak ya da görüntü çekerek lisana getirip ‘tarihe geçtiğini’ söz eden Gürses, “Dolayısıyla bürokrasiden CHP’ye ve altılı masaya bilgi geliyor. Seçim iktisadına geçti iktidar, kesenin ağzı açıldı. Bir ekip kesitlere düzgünleştirici önlemler alınmaya çalışıyor. İktidar bu adımları atmadan muhalefet evvelden öğreniyor.” tabirlerini kullandı.

“KYK ve ÖTV işi o nedenle çabucak lisana getirildi”

Gelişmelere örnek olarak Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) kredi ödemelerini örnek gösteren Gürses, “Örneğin CHP, KYK problemini evvelden öğrenip, toplumsal medyada çalışma yaptı. KYK faizlerinin silineceğine yönelik açıklamalar yapıldı. Otomotivde bir sorun olduğunu biliyorduk, iktidarın bu bahisteki çalışmasını da öğrendi muhalefet o nedenle çabucak ÖTV görüntüsü çekildi mutfakta.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.