Dünyaca ünlü dolandırıcı Anna Sorokin’den NFT atılımı

Kendini Alman bir mirasçı olarak tanıtan Anna Sorokin, New York sosyetesini dolandırdığı için ceza aldıktan sonra artık de NFT serisi yayınlıyor.

Dizilere husus olan dolandırıcılık öyküsüyle dikkat çeken Anna Sorokin, hâlâ New York eyaletinin dışında mahpusta ve onu ülkeden temelli atabilecek hudut dışı edilme davasıyla ilgili bir karar bekliyor. Sorokin, karar beklerken de boş durmuyor ve son teşebbüsünü duyuruyor.

Dünyaca ünlü dolandırıcı bu kez da “Anna’yı Yine Keşfetmek” ismini verdiği bir NFT serisi yayınlıyor. NFT serisinde; erişim kartları, üzerlerinde karikatürlerle yer alıyor. Ayrıyeten Sorokin’in kendisinin çizdiği şahsî eskizlere de erişilebiliyor.

Anna Sorkin, kıssasıyla akış platformu Netflix’in Inventing Anna isimli dizisine de husus oldu.

NFT’ler sahiplerine Sorokin ile teğe bir görüşme ayrıcalığı verecek ve üç ultra ender platin baskı NFT sahibi, yüz yüze tanışma ve ferdî bir paket alma fırsatı elde edecek.

“YASAL BİR GİRİŞİM”

Sorokin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bunu, izleyicilerimle direkt temas kurmak ve şimdiye kadar büyük ölçüde kontrolümün dışında olan anlatının sorumluluğunu üstlenmek için bir fırsat olarak görüyorum. NFT topluluğuna katılmaktan ve sanatkarların, yaratıcıların hayran kitleleriyle etkileşim biçimindeki değişime katkıda bulunmaktan çok heyecanlıyım. Yeni ve yenilikçi bir şeyin modülü olmak şahane bir his. Kendi öykümün büyük bir kısmı kuralları çiğnemek ve statükoyu sorgulamakla ilgili. Seyahatimin bu yeni kısmında sesimi olumlu ve yasal bir gaye için kullanmayı umuyorum.”

Ünlü dolandırıcı daha evvel de New York’ta bir stant açmıştı.

Son vakitlerde dolandırıcı sanatçı, hapishanedeki çalışmalarından kimilerini sergilemek için New York City’nin tanınan otelinde bir sanat standına konut sahipliği yaptı.

Anna Sorokin’i husus alan Netflix dizisi Inventing Anna, tüm dünyada yüksek izlenme oranlarıyla da dikkat çekmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.