Elon Musk’ın Çin’de unuttuğu sıfır Tesla Roadster’ler satılık: Peki neden bunca yıldır oradalar?

Çevrenizden hep duymuşsunuzdur. Dedenizin dedesi veya bir büyüğünüz yurtdışına çalışmaya gider ve otomobilini yaşadığı yerde bir samanlıkta veya garajda bırakır. Daha sonra hiç dönemez ve o otomobilleri torunları oradan çıkartıp yenilerler. Genelde bu otomobiller sıfır olarak oraya konur ve kilometre saatleri çok düşük rakamları gösterir. Buna benzer bir olay da Elon Musk’ın başına gelmiş gibi görünüyor. İşte Çin’de unutulan Tesla Roadster’lerin hikayesi…

Sahibinden satılık, koleksiyonluk, sıfır ayarında Tesla Roadster!

InsideEvs sitesinin haberine göre, Aslında bu otomobiller 2010 yılında Çin’e ihraç edildiler. Limana birer konteynır içerisinde gelen otomobiller nedense hiçbir zaman teslim alınmadılar. Limanda tam 13 yıldır kendi konteynırları içerisinde öylece bekliyorlar. Kapalı korunaklı bir yer ve geçen 13 yıllık zaman.

Araçları getirten kişilerin kim oldukları bilinmiyor. Ve uzun zamandır sahipsiz şekilde bekliyorlar. Araçlardan biri şu an uzay boşluğunda bulunan Tesla Roadster‘ında rengi olan kırmızı ve diğer ikisi turuncu renkte. Araçların mil saatlerindeyse herhangi bir sayı yok. Sıfır alınıp kutuya konmuş olmaları kuvvetle muhtemel.

Araçların şu an anahtarlarının nerede olduğuysa bilinmiyor. O dönemki liman müdürü anahtarları saklamak için teslim almış. Ancak kendisi vefat etmiş ve araçların anahtarlarının nerede olduğu bilinmiyor. Fakat bu büyük bir problem değil. Çünkü araçları satan şirket Gruber Motors gerekli izinlere sahip. Yani yeni anahtarlar çıkartılacak.

Yeni ve sıfır ayarında kabul edilen 3 Roadster’e ek olarak 1 adet daha konteynır var. İşin ilginç tarafı burada başlıyor çünkü konteynırın içinde bir Tesla Roadster’e ait aklınıza gelebilecek her parça var ancak aracın kasası yok. Yani 4. bir Roadster daha olabilir.

Araçları ihale yöntemiyle satacak olan Gruber Motors bu otomobilleri birer zaman kapsülü olarak değerlendiriyor. Bu sebeple çok özel olduklarını belirttikleri otomobiller için şu ana kadar 2 teklif geldi. İlk teklif 800 bin dolarken 5 gün sonra gelen ikinci teklif 2 milyon dolar oldu. Şimdilik ihale bitmiş değil ancak yeni bir teklif gelmezse araçlar ikinci teklifi veren müşterinin olacak gibi gözüküyor.

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir