Işıl Alben Galatasaray’a geri döndü

Galatasaray, Işıl Alben ile 1+1 yıllık kontrat imzalandığını duyurdu.

İşte kulüpten yapılan resmi açıklama:

“Galatasaray Bayan Basketbolu’nun efsane isimlerinden Işıl Alben yine kesimli formasına kavuştu. Yeni dönem transfer çalışmalarını sürdüren kadromuz, Işıl Alben ile 1+1 yıllık mukavele imzaladı.

İlk olarak 2007-2008 döneminde çocukluk hayali olan Galatasaray formasını giyen Kaptan Işıl Alben, 2014 yılına kadar 7 dönem muvaffakiyetle taşıdığı Galatasaray arması altına 1 EuroLeague Women, 1 EuroCup Women, 1 Türkiye Muhteşem Ligi, 5 Türkiye Kupası, 2 Cumhurbaşkanlığı kupası kazandı.

2014-2015 dönemi başında Rusya Ligi takımlarından Dinamo Kursk’a transfer olan Işıl Alben, 1 yıllık ortanın akabinde 2015-2016 dönemi başında 5 yıl sürecek 2. Galatasaray periyoduna başladı ve mesleğine ve Galatasaray Müzesi’ne 1 EuroCup Women Şampiyonluğu ekleyen kadronun kaptanlığını yaptı.

2020 yılında çocukluk aşkı Galatasaray ile bir ayrılık daha yaşayarak BOTAŞ forması ile 2 dönem geçiren Kaptan Işıl Alben gelecek dönemden itibaren çok sevdiği sarı kırmızılı formasını bir kere daha giymek üzere 1+1 yıllık mukaveleye imza attı.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.