İstanbul Havalimanı’nda bayram yoğunluğu

İstanbul Havalimanı’nda bayram yoğunluğu yaşanıyor.

Açıldığı tarihten beri en ağır uçuş ve yolcu sayısına bugün ulaşması beklenen İstanbul Havalimanı’nda yolcuların rahatı için her türlü tedbirler alındı.

Sabah erken saatlerden itibaren uçağa binmek için havalimanına gelen vatandaşlar hislerini anlattı.

Bayram tatilini memleketinde geçirecek olan Ömer Faruk Güllü, “İstanbul’dan Van’a gidiyoruz. Yoğunluk vardı lakin biz bir ay evvel bilet aldık. Bir ay evvel kestirdiğimiz için bir ıstırap yaşamadık” dedi.

13 yılın akabinde birinci kere memleketine gideceğini belirten Toprak Hano ise, “Ağrı’ya misafirliğe gidiyoruz. Tatile gidiyoruz gezmeye. Biletimizi bir ay evvel kestirdik bir düşünce yaşamadık” dedi.

230 BİN YOLCUNUN GEÇMESİ BEKLENİYOR

Öte yandan İstanbul Havalimanı’ndan bugün bin 422 sefer ve 230 bin yolcunun geçmesi bekleniyor.

Kurban Bayramı tatilini kent dışında geçirmek isteyen vatandaşların hava yolunu tercih etmesi nedeniyle biletler kısa müddette tükenirken, birçok vatandaş uçak bileti bulamadı.

Hava yoluna ağır ilgi nedeniyle İstanbul Havalimanı açıldığı günden beri en ağır gününü bu gün yaşayacak. Bugün İstanbul Havalimanı’na bin 422 uçak iniş kalkış yaparken, 230 bin yolcu da havalimanından geçiş yapacak.

DOLULUK ORANI YÜZDE 90

Kurban Bayramı tatilini kent dışında yahut yurt dışında geçirmek isteyen vatandaşların havalimanına otomobilleriyle gelmesi İstanbul Havalimanı otoparkında yoğunluğa neden oldu. 8 bin 500 araç kapasiteli İstanbul Havalimanı otoparkında doluluk oranı yüzde 90’a ulaştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.