İstek Çalımbay: Türkiye için bu maç çok kıymetli

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, Malmö maçı öncesi yaptığı açıklamada “Türkiye için bu maç çok önemli” derken taraftarlardan dayanak istedi.

UEFA Avrupa Ligi Play-Off Çeşidi rövanşında yarın alanında Malmö ile karşılaşacak olan Dmir Küme Sivasspor’da Teknik Yönetici İstek Çalımbay, maçın oynanacağı Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi.

Rıza Çalımbay, “Avrupa’nın en yeterli gruplarından birisiyle oynayacağız ve bunun farkındayız. Birinci maçımızda kolay geçmedi ve sıkıntı geçti. Fakat maçın birinci yarısı bitti burada ikinci yarısı başlayacak. Natürel ki burada daha farklı bir biçimde oynamamız gerekiyor. Her türlü riski de göze almamız gerekiyor. Herkesin oradaki maçın çok çok üzerine çıkıp oynaması gerekiyor. Takımda değişiklik olacak, maçın sonlarına hakikat durumu götürdüğümüz takdirde de her türlü riske gireceğiz. Zira bu maç bizim için çok kıymetli, Türkiye için çok kıymetli. Onun için herkesin iki kat daha konsantre olması ve çaba etmesi gerekiyor. Bunların hepsini de yapacağız, her türlü riske gireceğiz. En büyük destekçimiz de taraftarımız olacak. Onların da takviyesiyle, kadroma güveniyorum ve çok hoş şeyler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

“TAKIMIMIZDA SAKAT YOK”

Takımda sakat oyuncunun olmadığını söyleyen Çalımbay, “Sakat olan arkadaşımız yok, maç eksiği olan arkadaşlarımız var. Bilhassa yeni transfer arkadaşlarımız tam net formda hazır değil. Bu bizim için çok büyük bir dezavantaj oluyor. Ancak kim oynarsa oynasın, kıymetli olan maçı kazanmak. Herkesin de maçın başından sonuna kadar güzel konsantre olup, hem de gayret ederek oynaması gerekiyor. Hepsinin farkındayız, onun için takımda kimin çıktığı kıymetli değil. Kıymetli olan alana kim çıkıyorsa birinci maçtan daha fazla performans göstermeleri şart” sözlerini kullandı.

“HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAK”

Bir gazetecinin “İlk maç 3-1 bitti. Skor dezavantajı var. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” halindeki sorusuna İstek Çalımbay,

“İlk maçın skoru kıymetli değil, değerli olan maça güzel başlamak. Ne kadar erken gol bulursak o kadar güzel. Grubumun konumlara gireceğine inanıyorum. Son oynadığımız lig maçında bir sürü durumlara girdik. Son paslara dikkat etmedik. Kadromun duruma girmeme ihtimali yok, muhakkak duruma gireceğiz. Değerli olan onları kıymetlendirmek, onları değerlendirirsek maç çok farklı bir yerlere gelir. Bence en kıymetli şey gruptur, grup oyunudur. Kadro olarak uygun performans yaptığınız vakit yeterli sonuçlar alırsınız. Her oyuncu skor ve asist yapmak ister ve ekibine en büyük katkıyı sağlamak ister. O yüzden en kıymetli şey taraftarımızın takviyesiyle, onlara isteğini vermek ve kümelere katılabilmek.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.