Joshua King: Fenerbahçe oynayacağım en büyük topluluk

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe’nin Watford kulübünden renklerine bağladığı Joshua King, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde gerçekleştirilen idmanın akabinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe’deki birinci günlerinin şahane geçtiğini vurgulayan 30 yaşındaki futbolcu, “Takımdaki herkes tarafından âlâ bir halde karşılandım. Hasebiyle bu da beni keyifli etti. İdmanlarda sıkı formda çalışıyoruz, yüksek düzeylere çıkmak için gerekli olan sıkı çalışmaktır. Bu formayla maçlara çıkmak için sabırsızlanıyorum.” diye konuştu.

“Oynadığım en büyük kulüp Fenerbahçe”

Norveç’teki en düzgün arkadaşının Türk ve düzgün bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu anlatan King, şöyle devam etti:

“Norveç’teki en âlâ arkadaşım, 8 yaşından beri arkadaşım Türk. 3-4 gün evvel oğluma Fenerbahçe forması ikram etmişti ve bana bir gün inşallah Fenerbahçe’de oynayacağımı söylemişti. Kendisi yeterli bir Fenerbahçeli. Bu istek gerçekleşmiş oldu. Burada olmaktan çok memnunum, çok büyük bir camiadayım. Mesleğimde oynamış olduğum en büyük topluluk diyebilirim. Manchester United’da fazla mühlet alamadığım için en büyük topluluk Fenerbahçe diyebilirim. Benim açımdan ekstra özel bir his zira en uygun arkadaşım Türk ve güzel Fenerbahçeli.”


“Fenerbahçe’ye keşke daha evvel gelebilseydim”

Hücumda formasyonlara nazaran birçok durumda vazife aldığını lakin gerçek durumunun santrfor olduğunu lisana getiren deneyimli oyuncu, defans ardına koşu yaparak konum üretmeyi sevdiğini aktardı.

Manchester United’a çok küçük yaşta gittiğini ve o dönemki takımları sebebiyle gereğince müddet alamadığını kaydeden King, “Farklı kadrolarda oynarken onlara 4-5 gol atmıştım. Onlara hürmetim sonsuz. Akademilerinde geçirdiğim vakitlerin mesleğimde olumlu tesiri var. Ben şu anda burada en güzel dönemimi geçirmek istiyorum. 30 yaşındayım ve bu yaşlar santrfor için çok verimli yaşlar. Keşke daha evvel gelebilseydim Fenerbahçe’ye ancak süreç bu türlü gelişti. Hedefim taraftarları keyifli etmek. Muvaffakiyete giden yolda katkı sağlamak istiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“Çocukluktan beri hayalim”

UEFA Şampiyonalar Ligi 2. Ön eleme tipinde karşılaşacakları Dinamo Kiev maçına odaklandıklarını tabir eden King, şunları kaydetti:

“10-12 yıldır profesyonel futbolcuyum. Burada yaptığım egzersiz biçiminin en yüksek antrenman düzeylerinden bir tanesi olduğunu söyleyebilirim. Hocamız hayli ayrıntıcı bir teknik adam. Her mevzuda ayrıntıya değer veren biri. Fitness, taktik idmanlar ve durum manasında çok ayrıntılı bir teknik adam. Yüzde yüz hazır olmamız gerekiyor. Biraz daha vakte gereksinimim var yüzde yüz fit olmak ismine. Polonya’ya gidip bütün gücümüzü ortaya koymak istiyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde 7 dakikalık bir müddetim var ve çocukluktan beri hayalim. Şu an o maçı sabırsızlıkla bekliyoruz. Elimizden gelenin en düzgününü göstereceğiz.”


“Sörloth üzere oyuncular buraya geldikten sonra…”

Fenerbahçe’den ayrılan Ozan Tufan’ı çok sevdiğini ve kendisiyle daha evvel Sarı-lacivertli takım hakkında konuştuğunu anlatan golcü isim, “Ben burada daha evvel oynayanları biliyorum. İş etiğini aksatırsanız bu sizin için sorun oluyor. Linnes, Omar, Sörloth üzere oyuncular buraya geldikten sonra yüksek düzey oynadılar. Birebir mentaliteye sahibim. Büyük hırsla burada çalışmak istiyorum. Çok güzel hocaya sahibiz, büyük topluluğa sahibiz. Taraftarlarımız çok tutkulu.” diyerek kelamını sonlandırdı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.