Katerina Yuşçenko: Çocuklarımıza Bayraktar ismini veriyoruz

Ukrayna’nın eski first leydi’si Katerina Yuşçenko, Azerbaycan’da düzenlenen Bakü Forumuna katıldı. Haber Global’e kıymetli açıklamalarda bulundu.

Ukrayna’nın eski first lady’si Katerina Yuşçenko, Bakü’de Haber Global’e konuştu. ”Türkiye’nin savaş boyunca ülkesine sağladığı dayanağa ve cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arabuluculuk çalışmalarına, minnettar olduğunu” söyledi.

Yuşçenko’nun açıklamaları şu halde;

PUTİN DEĞİŞTİREMEDİĞİ HER ŞEYİ YOK ETMEK İSTİYOR

Yuşçenko, ”Öncelikle Putin iktidarda kalmak istiyor. Etrafındaki beşerler Rus halkından her şeylerini çaldılar ve onlar da gücü elinde bulundurmak istiyor. Başarılı demokrasilerden ve etraflarındaki uygun ekonomilerden korkuyorlar. Rekabeti yok etmek istiyorlar. Putin, yeni büyük Pedro olmak ve imparatorluğu diriltmek istiyor. O Ukraynalıların lisanını tarihini yok sayıyor. Değiştiremediği şeyi yok etmek istiyor.”

ÇOCUKLARIMIZA BAYRAKTAR İSMİNİ VERİYORUZ

”Türkiye’ye minnettarız. bize askeri olarak birinci yardım eden ülkelerden biri Türkiye oldu. Şayet bu yardımı almasaydık, bilhassa bugün bu durumda olmayabilirdik. Bilhassa Bayraktar SİHA’ları için minnettarız, ki artık çocuklarımıza bile Bayraktar ismini veriyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a arabuluculuk çalışmaları için teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin konumunu anlıyoruz. Rusya’ya, bilhassa de oligarklara yaptırımlar konusunda daha sert adımlar atmasını umuyoruz.” Eski first lady savaşın ne vakit biteceği sorusuna ise ”Biz kazandığımız vakit bitecek” karşılığını verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.