Kripto Milyarderi: Bu Altcoin’ler Ölecek! Bunlar ise Yaşayacak

Mark Cuban, en son Bitcoin ve altcoin çöküşünü, Warren Buffett’ın piyasa yorumuyla karşılaştırdı. Ayrıca bu dönemde ayakta kalacak ve yok olacak olan kriptolar hakkında düşüncelerini paylaştı. İşte milyarder isim Cuban’ın yorumları…

Mark Cuban, yıkıcı teknolojilerin sürdürülebilirliğine inanıyor

Cuban, sektördeki yaygın karamsarlığa rağmen, kripto para biriminde mevcut ayı piyasasından inovasyonun ortaya çıkacağına inandığını söyledi. Cuban’a göre, ister hisse senetlerinde, ister kripto para biriminde veya başka herhangi bir endüstride olsun; bir ayı piyasası sırasında geliştirilen yıkıcı uygulamalar ve teknolojiler, her zaman bir pazar bulacak ve gelişecektir. Ethereum maksimalisti ve Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban kısa süre önce Fortune’a şunları söyledi:

Hisse senetlerinde ve kriptoda, ucuz ve kolay parayla ayakta kalan, ancak geçerli iş beklentileri olmayan şirketlerin ortadan kalkacağını göreceksiniz. Buffett’ın dediği gibi, ‘Fırtına çekildiğinde, kimin çıplak yüzdüğünü görürsünüz’. İster hisse senedi, ister kripto ya da herhangi bir iş olsun, ayı piyasası sırasında piyasaya sürülen yıkıcı uygulamalar ve teknoloji her zaman bir pazar bulacak ve başarılı olacaktır.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere mevcut kripto çöküşü, Terra ağının çökmesiyle başladı. Bunu takiben, önde gelen bir kripto kredi şirketi olan Celsius, piyasa düşerken likidite zorluğu yaşadı. Para çekme işlemlerini duraklattıktan sonra, Celsius Network, Terraform Labs’ın LUNA ve UST’si gibi çökebilir. Ancak uzmanlar ve kripto araştırmacıları, Celsius Network’ün likidite sorununu çözdüğünü söylüyor.

Bitcoin, ETH ve birkaç altcoin yaşayacak

Cuban, kripto para birimlerinde tutkulu bir yatırımcı ve Ethereum’un potansiyelinin kendi kendini ilan eden bir maksimalistidir. Bir dizi Blockchain girişiminin yatırımcısıdır. Az sayıda kripto para ve NFT’lere de yatırımı var. Mark Cuban, son zamanlarda kripto para birimlerini coşku ve şüphecilik açısından internetin ilk zamanlarına benzetti. Ayrıca kripto para biriminde bir sarsıntı öngördü ve değiştirilemez belirteçleri (NFT’ler) destekledi.

Shark Tank’tan yatırımcı ve Dallas Mavericks’in sahibi, 1990’ların dot-com çılgınlığı ile günümüzün kripto para çılgınlığı arasında bir karşılaştırma yaptı. Ona göre, piyasadaki bir yavaşlama aşırı reklam ve spekülasyonun dizginlenmesine yardımcı olacak. Aynı zamanda merkezi olmayan finansın (DeFi), akıllı sözleşmelerin ve diğer gerçek beklentilerin rekabetin geri kalanından öne çıkmasına yardımcı olacak. Cuban, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Kripto ticaretini, tam bir internet hisse senedi balonu gibi. KESİNLİKLE. Bence BTC, ETH ve birkaç kripto; AMZN, EBay ve Priceline gibi dot-com döneminde inşa edilen, balon patlamasından kurtulan ve gelişenlere benzeyecek.

Son olarak Cuban, piyasa koşulları hakkında, yatırımcıların çeşitli makro göstergeler arasında daha fazla korelasyon görmeleri gerekebileceğini söyledi. Daha yüksek faiz oranları (ABD Merkez Bankası ve İngiltere Bankası bu hafta oranları artırıyor) daha fazla acı anlamına gelebilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.