Meteoroloji’den yeni hava durumu raporu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük varsayımları yayınladı.

Haftanın son gününde Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve güney kesitleri ile Orta ve Doğu Akdeniz’de gök gürültülü sağanak yağışlar tesirli oluyor. Yurdun kalanında modüllü ve az bulutlu bir hava var. Hava sıcaklıkları ise yağışlı alanda mevsim normalleri altında ölçülüyor. Denizlerde rüzgar Batı Karadeniz, Orta Ege ile Batı Akdeniz’de kuvvetli esiyor. Başka kıyılarda ise orta kuvvet ve altında esmesi bekleniyor.

Peki bugün hava nasıl olacak? 26 Haziran 2022..

26 Haziran bugün hava nasıl olacak?

Marmara Bölgesinde kesimli bulutlu bir hava var. Edirne-Kocaeli dolaylarında sağanak yağışlar da tesirli oluyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 29-30 derecelerde ölçülüyor. Yağışın pazartesi günü bölge geneline yayılması bekleniyor. Ege Bölgesinde de modüllü bulutlar görülüyor. Denizli dolaylarında gök gürültülü sağanak yağış tesirli. Sıcaklık kıyı bölümlerde 32-33, iç kısımlarda ise 24-25 derecelerde ölçülüyor. Batı Akdeniz’de güneş çokça görülüyor. Bölgenin kalanı ise gök gürültülü sağanak yağışlı. Sıcaklık Antalya etraflarında 37 dereceye çıkıyor. Öğlen saatlerinde sıcak çarpmalarına ve yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli olunmalı.

İç Anadolu Bölgesinde yer yer sağanak yağışlar görülüyor. Sıcaklık bölgede 20 ile 25 derece ortasında ölçülüyor. Yeni haftada yağışların bölge genelinde devam etmesi bekleniyor. Karadeniz Bölgesi önümüzdeki üç günlük periyotta gök gürültülü sağanak yağışlı. Sıcaklık ekseriyetle 20 ile 25 derece ortasında seyrediyor. Yağışların vakit zaman kuvvetli olmasından ötürü yaşanabilecek aksiliklere karşı önlemli olunmalı. Doğu Anadolu’nun batı bölümlerinde gökyüzü modüllü bulutlu. Bölgenin kalanında gök gürültülü sağanak yağışlar görülmeye devam ediyor. Bölgenin kuzeyinde yağışlar kuvvetli formda görülecek. Sel ve su baskınlarına, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olunmalı.

Güneydoğu Anadolu’da güneş görülüyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 32-33 derecelerde ölçülüyor. Pazartesi günü sıcaklıkların birkaç derece yükselmesi bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.