MHP Genel Lider Yardımcısı Mevlüt Karakaya Başşehir Kulisi’nde

MHP Genel Lider Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya’nın açıklamalarından satır başları:

2023 bir seçim yılı son 2-3 yıldır muhalefet Türkiye’nin gündemini erken seçim ile doldurmaya çalıştılar. MHP’nin evvel ülkem sonra partim diyen anlayışıyla işin iktidar vesairesinde değil. MHP bir ittifak ortağı olarak hükümetin başarılı olması için uğraşan bir siyasi hareket. MHP burada biz iktidarımızı devam ettirelim anlayışıyla bakmıyor. Biz açılıma başından beri karşı çıktık. Asıl demek istediğimiz şey şu, açılımı yöneten devletin ögelerine baktığımızda onlar artık nerede? 15 Temmuz ortaya çıktığında kimlerdi? Onlar artık neredeler? Paralel devlet yapılanmasını oluşturanların kim olduğunu uygun görmek lazım. Sayın Cumhurbaşkanı’nın çıkıp da ‘Bizi kandırdılar’ demesini samimi algılamak lazım. Açılım süreciyle birlikte hendekler kazıldı, iç savaş çıkarmak için hazırlıkların yapıldığını gördük. Cumhurbaşkanı ne yaptı döndü orada terörün kökünü kazımaya başladı. 

6’LI MASANIN HDP ÇIKMAZI

6’lı masa aday bulmak için kurulmuş fakat bir ittifakız diyorlar bir değiliz diyorlar, muallak bir yapı var. Bu yapının içinden bir iktidar çıkarsa, CHP’nin telaffuzlarına bakın açılım yapacağım diyor. HDP’ye bakanlık verebiliriz diyorlar. Muhalefetin HDP’siz bir hayal kurması mümkün değil. HDP masada görünecek mi? masanın altında tutulmaya devam edilecek mi? Şuan çözemedikleri sorun bu. Bunların terörle çabayı devam ettirmeleri nasıl olacak. GÜZEL Parti’nin aslanları kükredi, artık YETERLİ Parti’de rol paylaşımı var, Akşener daha evvel sorulduğunda taban tabana zıt, bir tarafı diyor ki Demirtaş çıkarılması lazım, bir taraf diyor ki HDP, PKK’lıların temsilcisidir diyor. 

Bunların aday konusunda anlaşamamaları işlerine geliyor. İktisat kurmayları varmış, biz hepsini biliyoruz. Öztrak ile Babacan yıllarca birbirleriyle arbede ettiler, birbirlerinin uyguladığı siyasetlerin yanlış olduklarını söylediler. 

Bugün Suriye’de niçin var ülkenin geleceği açısından var. Suriye’de bir boşluk oluştu, Türkiye keyfi olarak mültecileri kabul etmedi. Türkiye güçlü bir ülke, geçmişte bir kaç saat müsaade veriyorlardı fakat Türkiye dedi ki bu bekam ile alakalıdır, bu işin latifesi yok dedi ve 30 kilometre derinlikte bir alanda güvenliği sağlamayı başardı. Bu problemler bu türlü bir masa etrafında oturulup çözülemez. 

2018’de Cumhurbaşkanlığı sistemine geçilmeseydi, dünyada yaşanan tüm olumsuz gelişmeler hükümetleri yıkardı. Türkiye istikrarsız bir yapıya bürünürdü. Mavi Vatan’da haklarını korumakta yetersiz kalırdı. Bunlar bu sistemden neden rahatsız biliyor musunuz? Eski sistemde hükümeti kolay yıkarlardı. 

“CHP ADAYINA KESİN KARAR VERMİŞ”

Bu kaideler altında ortak bir aday çıkaramayacaklar üzere görünüyor. Kılıçdaroğlu aday olmaya kararlı. CHP’nin idaresi Genel Liderlerini aday yapmak istiyorlar. Ortaya çıkan yöneticilerin konuşmalarından bizim anladığımız bu. Kılıçdaroğlu’nun adaylığına kesin karar vermişler. 

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.