Nazmi Arıkan’ın katil zanlısı Ufuk Akçekaya cinayetten sonra canlı yayın yapmış!

Fen Bilimleri Eğitim Kurumlarının kurucusu Nazmi Arıkan ile sürücüsü, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki çiftlik konutunda bıçaklanarak öldürülmüş bulundu. İlçeye bağlı Karainebeyli köyünde küçükbaş ve büyükbaş hayvan çiftliği bulunan Arıkan’dan haber alamayan çalışanları, çiftlik konutuna gitti.

Nazmi Arıkan ve Şerif Eker’in cesetleri, otopsi için Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

KATİL ZANLISI DÜN ETİLER’DE GÖZALTINA ALINDI

Arıkan ile sürücüsünün, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki çiftlik konutunda bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında dün Etiler’de özel okul ve kurs işletmecisi Tokatspor Kulübü Lideri Ufuk Akçekaya gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Cürüm Araştırma Timince (JASAT) İstanbul’da yakalanan Akçekaya, Çanakkale’ye getirildi.

CİNAYET SONRASI INSTAGRAM HESABINDAN CANLI YAYIN YAPMIŞ

Cinayet zanlısı olarak gözaltına alınan Akçekaya’nın dün Instagram hesabından Nazmi Arıkan cinayetine ait canlı yayın yaptığı ortaya çıktı. 

Akçekaya, Nazmi Arıkan’ın bir yıl evvel kendisini bıçaklattığını öne sürerek, kendisini bıçaklayan şahısların ceza alınca Arıkan’ı öldürdüklerini sav etti.

“Nazmi Arıkan kurban seçilmiştir. Ama beni bıçaklaması için adamlar tutmuştur” diyen Akçekaya, “Nazmi Arıkan olayı harikulade bir kumpastır. 18 Ekim 2021’de ben bıçaklandım. Beni bıçaklayan şahıslar Nazmi Arıkan ve A. Ç. temaslı şahıslardı. Bu bireyler, bıçaklama olayı nedeni ile geçen 21 Nisan’da 5 yıl ceza aldılar. Bu şahıslar ceza alınca, sabıkaları da olduğu için panik oldular. Olayın içinde 9-10 kişi var. Olaydan sonra bana garip garip bildiriler atanlar var. Ölmüş gitmiş adam ne yapalım. Olay çok büyük bir olay. İsmi bir öldürme olayından çok ülkede kaos olması amaçlanıyor” dedi.

Akçekaya, 6 dakikaya yakın süren yayının sonunda ise AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ismine hazırlanmış bir formayı ekrana taşıdı.

Öte yandan Ufuk Akçekaya’nın Instagram hesabında AKP’li siyasetçiler, sanat ve spor dünyasından isimlerle çektirdiği fotoğraflar öne çıkıyor.

İşte o fotoğraflar…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.