Oyunseverler için tasarlandı

Oyunseverler için tasarlandı

Oyunsektörü, son zamanlarda hiç olmadığı kadar hızlı bir gelişim içerisinde diyebiliriz. Bu durumun temel sebebi ise tabi ki pandemi dolayısıyla oyunlara olan ilginin artmış olması ve teknoloji devlerinin de bu durumu fırsata çevirmek istemeleri. Bununla birlikte bazı öyle isimler var ki, zaten ezelden beri bu alana önemli yatırımlar yapıyorlardı. Tıpkı BOE gibi.

Daha önce zamanının ilk 110 inç 8K 120Hz panelini tanıtarak adından bahsettiren BOE, bu defa ise istikametini oyun sektörüne çevirerek dünyanın ilk full hd çözünürlüğe ve 500Hz yenileme hızına sahip monitörünü tanıttı. 19 ülkede araştırma ve geliştirme ofisleri bulunan ve LCD, LED ve OLED teknolojileri üzerine ciddi yatırımları bulunan şirket, yeni tanıttığı oyuncu monitörüyle bir kez daha oyun dünyasına selam çakmış oldu.

Tanıtılan monitörün 1 ms tepki süresi ve 8 bit renk gamı desteği gibi özelliklerinin olduğu göz önüne alındığında, her oyunseverin rüyalarını süsleyecek bir cihaz olduğu su götürmez bir gerçek olarak ortaya çıkıyor. Her ne kadar yavaş yavaş full hd ekranların popülaritesi azalsa da, yine de 500Hz yenileme hızı, bu detayı ufak bir ayrıntı haline getiriyor.

BOE şimdilik bu monitörün bağlantı seçenekleri gibi çok önemli ikincil özelliklerini açıklamadı. Ancak yakın zamanda yapılacak yeni bir açıklama ile hem tam detaylı özellik listesinin hem de cihazın muhtemel çıkış tarihi ile fiyat bilgisinin duyurulması bekleniyor.

61fa2f442af1070554da8ff7.png

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.