Pınar Gültekin cinayetinde mahkeme duruşmayı tekrar erteledi

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i (27) boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı (32) ile hata kanıtlarını gizleyen kardeşi Mertcan Avcı (26), annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan’ın yargılandığı davanın 12. duruşması yapıldı.

Savcı mütalaasında, Cemal Metin Avcı ve kardeşi Mertcan Avcı’nın canavarca hisle, eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme cürmüne iştirakten ağırlaştırılmış müebbet mahpusla cezalandırılmasını istedi.

Duruşmadan sonra gazetemize konuşan Gültekin ailesi avukatı Rezan Epözdemir, “Sonuna kadar hukuksal gayretimiz devam edecek. Adaletin tecellisi, maddi gerçeğin ortaya çıkması için gayretimizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bizim nezdimizde adil bir karar verileceğine ait kanaat ve intibah yok. Bizler yargılama sırasında tekraren reddi hâkim istedik. Bu taleplerimiz de reddedildi. Adil bir karar çıkmayacak. Sonuna kadar istinaf, Yargıtay, Anayasa Mahkemesi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi dahil hukuksal sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.