Tuzla’da kontrole takılan araçtan her çeşit kabahat gereci çıktı

İstanbul’un Tuzla ilçesine bağlı Orhanlı Mahallesi’nde 26 Temmuz akşamı gece bekçileri kontrol yapıyordu.

Denetim kapsamında durumlarından şüphelenilen N.T.(40) ve O.Ö.’nün (32) içinde bulunduğu araç, durduruldu ve şahıslarla birlikte arandı.

Araçtan farklı hata materyalleri çıktı

Araçta, 26.3 gram metamfetamin, 1.1 gram esrar, 5 adet sentetik uyuşturucu hap, 4 kutu cinsel gücü artırıcı hap, 1 adet araç kontak anahtarı süsü verilmiş hassas terazi, 9 adet puyp olarak isimlendirilen uyuşturucu kullanma aparatı, 9 şişe düzmece alkol, 5 kesici alet, 3 çakı, 1 balta ve portatif kürek, 2 silah, 2 şarjör, 2 gaz tüpü, tarihi eser niteliğinde 4’ü gümüş biri altın 5 sikke, 5 cep telefonu, 2 bin 465 lira bulundu.

Şüpheliler hakkında süreç yapıldı

Şüphelilerden O.Ö. hakkında ‘Kullanmak İçin Uyuşturucu Unsur Bulundurmak’ ve ‘6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Başka Aletler Hakkında Kanuna Muhalefet’ suçundan süreç yapılarak isimli makamlarca hür bırakıldı.

DHA’nın haberine nazaran; N.T. hakkında ise ‘5607 Sayılı Kaçakçılıkla Uğraş Kanuna Muhalefet’, ‘6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Başka Aletler Hakkında Kanuna Muhalefet’ ve ‘Uyuşturucu yahut Uyarıcı Unsur İmal yahut Ticareti’ suçlarından süreç yapılarak isimli makamlara sevk edildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.