Warcraft bu yıl mobil cihazlara gelecek

Warcraft bu yıl mobil cihazlara gelecek

Blizzard, oyunlar hakkında daha ayrıntılı bilgi ve daha somut bir zaman çizelgesi henüz açıklamadı, bu nedenle çıkış planlarının tüm bu deneyimleri mi yoksa sadece birkaçını mı içerdiği belli değil. Ancak mobil oyun sektörünün gün geçtikçe ilgi çektiği de ortada. İnsanlar konsol veya bilgisayar oyunlarından ziyade mobil oyunlara da ilgi göstermeye başladı.

Şirket “Blizzard, World of Warcraft ve Hearthstone’daki yeni deneyimler de dahil olmak üzere 2022’de Warcraft franchise’ı için önemli miktarda yeni içerik planlıyor. Yepyeni mobil Warcraft içeriğini ilk kez oyunculara sunuyor.” ifadelerini kullandı.

En az 2017’den beri bir Warcraft mobil oyunu hakkında söylentiler mevcut. 2018’de, Blizzard’ın franchise oyun için Pokémon Go’ya benzer bir mobil giriş üzerinde çalıştığına dair haberler çıkmıştı. Bu da muhtemelen bunun bir artırılmış gerçeklik oyunu olduğu anlamına geliyor. Bir Kotaku raporuna göre, kurucu ortak Allen Adham 2016 yılında şirkete döndüğünde mobil oyunlara odaklanmaya başlamıştı. Ekip ayrıca bu yıl çıkacak olan mobil oyun Diablo Immortal’ın da geliştiricisi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.