Windows 11 kısa sürede kullanıcı sayısını ikiye katladı

Windows 11 kısa sürede kullanıcı sayısını ikiye katladı

AdDuplex tarafından yayınlanan Ocak kullanım raporu, Windows 11 ‘in Kasım 2021’den bu yana kullanıcı tabanını neredeyse ikiye katladığını gösteriyor. AdDuplex’in Microsoft mağazasındaki uygulamalar için bir reklam çerçevesi sağlayan bir şirket olduğunu belirtelim.

Rapor, Windows 11’in kullanıcı tabanının, Kasım ayında yalnızca %8,6 olan toplam kullanıcıların %16,1’i olduğunu gösteriyor. Bu rakamlar, Microsoft’un son zamanlarda kullanıcıların Windows 11’i beklenenden çok daha hızlı benimsediğini, bu da Windows 10’a geçişlerinden iki kat daha hızlı olduğunu belirtmesiyle uyumlu görünüyor. Şirket, Windows 11 ile müşteri memnuniyetinin tüm Windows arasında en yüksek seviyede olduğunu bile iddia etti, bu biraz garip aslında yeni sürümün yeni çıktığını ve bu iddia için biraz beklenmesi gerektiğini söyleyelim.

Bu verilerin, milyarlarca sistemin bir tür Windows işletim sistemi kullandığını düşündüğünüzde oldukça küçük olan 60.000 sistemlik bir örneklem boyutundan geldiğini akılda tutmakta fayda var. Veriler ayrıca, yalnızca son sürümde AdDuplex SDK’ya sahip olabileceğinden, Windows 10 veya 11 kullanmayan sistemleri dışarıda bırakır. Yani veriler Windows 7 ve 8 kullanıcılarını içermiyor.

Bunun yanı sıra, birçok sistemin Windows 11 ile uyumlu olmadığı ve normal yöntemlerle yükseltilemeyeceği düşünüldüğünde, büyüyen kullanıcı tabanı hala etkileyici. Şirket, işletim sistemindeki Android uygulamaları ve oyun desteğini olgunlaştırdıkça Windows 11’in popülaritesinin daha da artmasının beklendiğini söyleyelim.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.