Windows 11’de Android uygulamalarını deneyebileceksiniz

Windows 11’de Android uygulamalarını deneyebileceksiniz

Şirket, bu testte kaç tane uygulamanın bulunacağını söylemedi, ancak bunlar Amazon Appstore’da bulabileceğiniz başlıklar olacak. Özellik ile birlikte çağrı sessize alma kontrolleri, daha basit pencere paylaşımı ve hava durumunu içeren görev çubuğu yükseltmelerini bekleyebilirsiniz.

Microsoft, Media Player ve Notepad uygulamalarını da yeniden tasarladı. Yine de yeni işletim sistemine yükseltme konusunda hala emin değilseniz çok vaktiniz kalmadı diyebiliriz. Microsoft, ücretsiz Windows 11 yükseltme sunumunun, başlangıçta planlanan 2022 ortası hedefinden daha erken bir tarihte “son aşamasına gireceği” konusunda uyardı. Bu da nispeten kısa sürede karar vermezseniz yükseltme için ödeme yapmanız gerekebileceğini de gösteriyor.

61f643ffc8c37323e4aed803.png

Android uygulama desteği, Windows 11’in tanıtım etkinliğinde öne çıkan özelliklerden biriydi, ancak yeni Windows sürümünün piyasaya sürülmesinden yalnızca birkaç ay sonra genel kullanıcılara ulaşabildi. Bununla birlikte, hem Microsoft hem de kullanıcılar için önemli bir katkı olabilir.

Bu, elbette PC’nizde yaygın Android uygulamalarını kullanmak istiyorsanız yardımcı olacaktır, ancak hem dokunmatik ekranlı Windows 11 PC’lerde hem de Microsoft Store’da ilgi uyandırabilir. Windows geçen yılı oldukça yoğun geçirmişti. Şirket bu yıl da çalışmalarına hız kesmeden devam edecek gibi görünüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.