Yahoo Japan avrupadan çekiliyor

Yahoo Japan avrupadan çekiliyor

Belirtilen neden, GDPR’yi içerecek olan Avrupa düzenlemelerine uymanın maliyeti. Yahoo Japan yaptığı açıklamada, AEA ve İngiltere’deki müşterilere sürekli hizmet sunmanın zor olacağını söyledi.

Japon yayın IT Media’ya uyumluluk maliyetini karşılamanın ve ilgili beklentilere yanıt vermenin “imkansız” olacağını söyleyerek hizmetlerini kapatma kararını açıkladı. 1996 yılında ABD’li Yahoo ve SoftBank arasında bir ortak girişim olarak kurulan Yahoo Japan, çevrimiçi açık artırmalar, e-ticaret ve saygın hava durumu dahil olmak üzere sayısız diğer Japonca hizmetle birlikte bir web portalı ve arama motoru olarak Japonya’da son derece popüler olmaya devam ediyor. ve harita uygulamaları.

Avrupa’dan çekilme kararı, Yahoo Japonya’nın kendi iç pazarının ötesine geçme çabalarını artırmasıyla geldi. YahooJapan’ın SoftBank’a ait ana şirketi Z Holdings, dünya çapında emelleri olan yeni bir teknoloji devi yaratmak için geçen yıl baskın Japon sohbet uygulaması Line ile birleşti. Yahoo Japan CEO’su Kentaro Kawabe ile birlikte Z Holdings’in Line CEO’su ve şu anda eş CEO’su Takeshi Idezawa, yeni şirketin “küresel bir akıllı telefon uygulaması başlatmak istediğini” söyledi.

YahooJapan açıkça Avrupa’daki kullanıcı tabanının AB düzenlemelerine uyma maliyetine değecek kadar büyük olmadığına karar verdi. Hizmetleri çoğunlukla yalnızca Japonca olarak sağlanır, bu nedenle erişimi sınırlı olacaktır, ancak kendi ana pazarında bu kadar büyük bir varlığa sahip bir web şirketinin Avrupa’da faaliyet gösteremeyeceğini düşünmesi dikkate değerdir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.