Yeşil Sol Parti 46 vilayette örgütlenmesini tamamladı

ANKARA – Yeşil Sol Parti, eylül ayı prestijiyle 46 vilayette örgütlenmesini tamamdı ve seçime girme yeterliliği için gerekli olan örgütlenme sayısına ulaştı. Yeşil Sol Parti Meclisi Ankara’da toplanarak şimdiki siyasal gelişmeleri kıymetlendirdi.

Parti Meclisi tarafından yapılan açıklamada, “Yeşil Sol Parti, örgütlenme yeterliliğini tamamlayarak, seçime girebilecek duruma gelmiştir. Erken ya da vaktinde yapılacak seçimlerde, bu zulüm sisteminin değişmesi, demokratik bir ülkenin inşası için en geniş gayret birlikteliğini gerçekleştirmek konusunda; seçim adaleti ve güvenliği de dahil olmak üzere üzerine düşen her türlü misyonu alacaktır.”

‘HDP’NİN KAPATILMAMASI İÇİN UĞRAŞ HARCAYACAĞIZ’

Yeşil Sol Partisi tarafından yapılan açıklamada, 15-16 Elim tarihinde harika konferans ve kongrenin toplanacağı belirtildi. HDP’ye yönelik kapatma davasını hatırlatan parti, “Yeşil Sol Parti, HDP’nin kapatılmaması için tüm gücüyle gayret harcamaya devam edecektir. Siyasi iktidarın milyonlarca yurttaşın iradesini gasp etme teşebbüsüne asla müsaade vermeyeceğiz. Burada temel husus yalnızca HDP’nin seçime girmesini engelleme ile hudutlu olmayan bir siyasal irade gaspıdır. Bu bahiste Cumhur İttifakı ve devlet içindeki güçler tam bir ittifak içindeler. Millet İttifakı içindeki milliyetçi ögeler da rejimin çizdiği hudutları aşma iradesi göstermediği üzere bu gasp teşebbüsünün destekçisi durumundadır. Daima birlikte ‘’Tek bayrak, tek millet’ sloganıyla söz edilen ırkçı yaklaşımın yansımalarını izlemekteyiz” dedi.

‘EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKINDA BİR ORTAYA GELELİM’

HDP öncülüğünde altı siyasi partinin oluşturduğu ‘Emek ve Özgürlük İttifakı’nı hatırlatan Yeşil Sol Parti’nin açıklamasında bu ittifakta bir ortaya gelme daveti yapılarak şöyle denildi:

“Yeşil Sol Parti, krizden çıkışı emek ve özgürlük ittifakı etrafında oluşturulacak ezilenlerin, dışlananların, fakirlerin, işsizlerin, işçilerin, ömür savunucularının, eşitlik ve tanınma uğraşı veren kimlik, topluluk ve halkların ortak uğraşında görmektedir. Emek ve özgürlük ittifakı içerisinde bir ortaya gelerek eşit, özgür, demokratik, barış içinde ekolojik bir hayatı birlikte örmek için, halkımızı 24 Eylül 2022’de İstanbul Haliç Kongre Salonunda Emek ve Özgürlük platformunun tanıtım toplantısında buluşmaya davet ediyoruz.” (DUVAR)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.