YouTube Music yeni özelliği ile önemli bir avantaj yakalayacak

YouTube Music yeni özelliği ile önemli bir avantaj yakalayacak

Kullanıcıların en fazla eksikliğini yaşadığı özellik ise ekleme listesi ile ilgiliydi. Bu platformun mobil uygulamasında yer alan bir parçayı çalma listesine eklemek istediğinizde önce çalma listesini açıp o sayfadan ekleme yapmanız şarttı. Şimdi ise bunun zaman kaybı olduğu anlaşıldı ve kullanıcı deneyimini kötü etkilememek için değiştirildi.

YouTube tarafından geliştirilen çevrimiçi müzik dinleme uygulaması olan bu platform birçok açıdan eksik kalabiliyor. Onun bu eksiklerini kapatmak için sürekli olarak yeni özelliklerin eklenmesi gerekiyordu. Özellikle Spotify ile kıyasladığımızda çok fazla geride kaldığını söyleyebiliriz.

Çevrimiçi müzik uygulaması kullanıcıların beğeneceği bir detay ile geliyor. Parçaları direkt olarak çalma listesine eklemek isteyenler herhangi bir sorun ile karşılaşmayacaklar. Bu özellik ile birlikte YouTube kendi çevrimiçi müzik uygulamasında kullanıcı sayısını artırmak istiyor. Ancak bunun pek yeterli olacağını düşünmüyoruz.

Bu yeni özellik uygulamanın beta programına katılan kişilere sunulacak. Yapılan bu yeniliği denemek istiyorsanız öncelikle beta programına dahil olmanız gerekiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.