Yunanistan S-300’le radar kilidi atıyorsa sen de S-400’le at!

NATO vazifesindeki Türk uçaklarının, Yunanistan’a ilişkin S-300 füze sistemiyle taciz edilmesini kınayan Özgür Özel, karşılık veremeyen AKP iktidarına reaksiyon gösterdi.

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, NATO vazifesindeki Türk uçakların Yunanistan’a ilişkin S-300 füze sistemi tarafından radar kilidi atılarak taciz edilmesini bir kere daha kınadı. İktidara yüklenen Özel, “S-300’lerle bize radar kilidi atmışlar. Karşılık verelim. Nerede bizim S-400’ler. Gelirken havalanırken canlı yayın, uçak havadayken bol bol yorum, piste inerken ulusal grup gol atmış üzere bağırıyordunuz. Nerede S-400’ler?” diye sordu.

SENİ BİDEN KURTARAMAZ

S-400’lerin Eskişehir’de hangarda olduğuna dikkat çeken Özel, şöyle devam etti; “Dünyanın en değerli hurdalığına çevirdiniz. Sen kilit at bakalım. Ne oldu? Biden bunun kulağına kilit attı ya gık diyemiyor. Haydi S-400’den geçtim bizim bir F-35 vardı onu kaldıralım. Biden vermiyor. Yalvar yakar ‘F-16 verin’ dedi. Biden hani olumluydu. F-16 da yok. Yedek modül yollamıyor adam sana. Haydi buna bir tutum alalım. Şu an yapamayız. Zira Biden’ı ikna edip bir halde para bulup iktidarda tutunup beş yıl daha milletin canına okumak istiyorlar. Millet bu numaraları yemez. Seni ne Biden kurtarır, ne Putin kurtarır, ne dünyanın öteki önderleri kurtarır, seni bu seçmenin elinden kimse kurtaramaz. Bu seçmen sandıkta bunların hepsini soracak.”

Seçim vakti geldi adaları hatırladı

Özgür Özel, Erdoğan’ın Yunanistan’a yönelik ‘Bir gece apansız gelebiliriz’ kelamlarına de reaksiyon gösterdi. Özel, şunları söyledi: “Yunan adaları silahlanırken tekraren soru önergeleri verdik, AKP kulağının üstüne yattı, duymuyor numarası yaptı. 10 yılın sonunda seçim yılında adaların silahlandığı aklına geldi. ‘Bir gece aniden gelebiliriz’ diyor. ‘Bu Karaoğlan Ecevit’in lafıdır. Diplomasi yaptı, sonuç alamayınca adaya uçtu barış getirdi. Sende o yürek var mı?’ dedim. Lakin almış yalnızca diplomasiyi kesmiş, ‘CHP’den Yunanistan’a reaksiyon gelmedi, diplomasi ve barış’ dedi. A Haber’i yöneten aklı da kınıyoruz. Hiç utanma sıkılma yok mu? Biraz ahlak olur.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.