10 Ekim Ankara Katliamında Ölenler Anıldı

10 Ekim 2015’te Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi için Ankara Tren Garı Meydanı’nda, IŞİD’in düzenlediği bombalı saldırıda 103 kişi hayatını kaybetmişti.

Ölen 103 kişinin yakınları, yaralananlar, meslek örgütü ve siyasi parti temsilcileri Ankara Garı önünde katliamın yıl dönümünde, saat 10.04’te basın açıklaması gerçekleştirdi.

Ulus metro çıkışında toplanan kitle, Ankara Garı’na doğru yürüyüşe geçti. Katledilenler için saygı duruşu gerçekleştirildi. Katledilenler ismi tek tek anıldı.

10 Ekim Derneği adına okunan açıklamada “Boyun eğmedik. Diz çökmedik. 104 kardeşimizle hemhal olmaya geldik. Onlara selam olsun. Sekiz yıldır adalet peşindeyiz. Adalet istiyoruz. Adalet ve barış talebimiz bir kez daha tekrarlanıyor. Yargılama sürecinde ortaya çıktı ki devletin güvenlikle ilgili tüm kurumlarının bildiği bir katliam adım adım yanımıza yaklaşmış. Adalet gerçek anlamda tesis edilsin diye çaba gösterdik. İstihbarat raporları görmezden gelindi. Barış diye haykırmanın ne demek olduğunu biliyoruz. Şenyaşar ailesi ile 10 Ekim ailelerinin çığlığı aynıdır. Suruç ailelerinin Roboski ailelerinin çığlığı aynıdır. 104 kardeşlerimiz bize ömürlerini borç olarak bıraktılar. Bu borç barış mücadelemizle ödenecek bir borçtur” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx