25 Metreküp Doğalgaz Ücretsiz Veriliyordu! Bedava Doğalgazda Son Tarih Açıklandı

14 Mayıs seçimlerinden önce açıklanan uygulamalardan biri olan indirimli doğalgaz kullanımı, aylık 25 metreküp ile sınırlandırılmıştı.

Vatandaşların, özellikle mutfakta kullandıkları doğalgaz için 9 aydır uygulanan sistem, faturalarda yaklaşık olarak 120 TL’lik bir indirimin yaşanmasına neden oluyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir aylık ücretsiz ve 12 ay boyunca 25 metreküplük bedava doğalgaz uygulamasını şu sözlerle duyurmuştu:

“Vatandaşlarımızın evlerindeki mutfaklarda ve sıcak su tüketiminde kullandıkları doğalgazı bir yıl süreyle ücretsiz veriyoruz. Aylık ortalama 25 metreküpe denk gelen mutfak ve sıcak su tüketimi için gereken doğalgazın bedeli bir yıl boyunca faturalardan düşürülecektir.”

3 AY SONRA FATURALARA EKLENMEYE BAŞLANACAK

81 ilin tamamında geçerli olan uygulama, aksi bir karar alınmaması halinde Mayıs ayı itibarıyla sona erecek. Şu anki fiyatlar üzerinden yaklaşık 120 TL’ye denk düşen 25 metreküplük doğalgaz uygulaması, ilerleyen tarihlerde bir zam yapılması halinde faturalara dikkate değer bir ekleme olarak kayıtlara geçecek.

31 Mart seçimlerinin ardından vergi ve enerji fiyatlarında ciddi bir artış beklenirken, bedava doğalgaz uygulamasının da sona ermesiyle birlikte doğalgaz faturalarının katlanarak artacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx