Aliyev’den, Erdoğan itirafı: İlk yapacağım şey…

Son dakika İlham Aliyev haberleri: Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yerel televizyon kanallarına değerlendirmelerde bulundu. Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

EN ÇOK ERDOĞAN VE PUTİN’LE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİM

2. Karabağ Savaşı’nda yaptığı telefon görüşmelerinden bahseden Aliyev, en çok Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşme gerçekleştirdiğini bildirdi.

‘ERDOĞAN SAVAŞIN İLK GÜNÜNDEN SON GÜNÜNE KADAR AZERBAYCAN’IN YANINDA OLDU’

Aliyev, Erdoğan’ın savaşın ilk gününden son gününe kadar Azerbaycan’ın yanında olduğunu belirterek, “Azerbaycan’a verdiği siyasi ve manevi destek bir çoklarına mesaj oldu. Bu, sadece Azerbaycan halkına dayanışma mesajı değil aynı zamanda savaşa müdahale etmek isteyenlere ‘karışmayın’ mesajıydı. Azerbaycan halkı bunu hiçbir zaman unutmayacaktır.” diye konuştu.

‘İLK ARAYACAĞIM KİŞİ KARDEŞİM RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLUR’

Şuşa’nın işgalden kurtarılmasının ardından kendisini ilk kutlayan kişinin de Erdoğan olduğunu dile getiren Aliyev, “Eğer bugün ülkemizle ilgili herhangi bir ciddi konu olursa tabii ki ilk arayacağım ve bilgilendireceğim kişi kardeşim Recep Tayyip Erdoğan olur.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx