Anadolu Ajansı, esir takasıyla ilgili geçtiği haberi “iptal” etti; Hamas, insani yardım girişinde mutabakata varılana kadar esir takasını erteledi

Anadolu Ajansı, “13 esirin serbest bırakıldığını” duyurduğu haberini geri çekti. Hamas ise insani yardım girişiyle ilgili mutabakata varılana kadar esir takasını ertelediklerini açıkladı.
 
Esir takasının, insani yardım girişi konusunda ortak mutabakat sağlanamadığı için ertelendiği belirtildi.
 
Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Hamas, 13 İsrailli esiri Gazze Şeridi’nden ülkelerine götürmek üzere Kızılhaç’a teslim ettiklerini duyurmuştu. 
 
13 İsrailli esirin serbest bırakıldığını ve Kızılhaç’a teslim edildiğini duyuran Anadolu Ajansı, “İzzeddin el-Kassam Tugayları, bir grup İsrailli esiri Gazze Şeridi’nden ülkelerine götürmek üzere Kızılhaç’a teslim ettiklerini duyurdu’ ifadeleriyle verilen acil kodlu haberimiz iptal edilmiştir” açıklamasını yaptı. 
 
AA’nın yaptığı canlı yayında ise İsrail ile Hamas arasında varılan esir takası mutabakatı kapsamında Ofer Hapishanesi’nden 42 Filistinli esirin daha serbest bırakılması bekleniyordu. Hamas’ın esir takasını ertelemesinin ardından İsrail henüz bir açıklama yapmadı. 

Hamas: İnsani yardım girişi mutakabatı sağlanana kadar esir takası ertelendi

Hamas, insani yardım girişiyle ilgili mutabakata varılana kadar esir takasını ertelediklerini açıkladı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx