Bakan Yerlikaya açıkladı! Türkiye’nin konuştuğu ceset olaylarıyla ilgili yeni gelişme

Son dakika ceset haberleri: İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya ve Muğla’da sahillere vuran uzuvsuz cesetlerle ilgili resmi X hesabından açıklamada yaptı.

‘ANTALYA’DA 8, MUĞLA KIYILARINDA 1 OLMAK ÜZERE 9 CANSIZ BEDEN KIYIYA VURDU’

Bakan Yerlikaya paylaşımında, “Antalya ve Muğla Sahillerine vuran Cansız Bedenlerle İlgili Açıklama:

Son 6 günde Antalya kıyılarına 8, Muğla kıyılarına 1 olmak üzere toplam 9 cansız beden vurdu.

CESETLERDEN BİRİNİN KAYIP BİR KİŞİYE AİT OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Antalya’da kıyıya vuran cansız bedenlerden birinin, bir süre önce kaybolan M.Ş.E’ye ait olduğu değerlendirilmektedir. Kesin sonuç adli tıp incelemesi sonrası ortaya çıkacaktır.

Antalya’da kıyıya vuran diğer cansız bedenlerin kıyafetlerinin üretim yerinin Suriye olduğu tespit edildi. Geçtiğimiz ay Lübnan ile Suriye arasındaki sahil bölgesinden yaklaşık 90 kişiyi taşıyan bir teknenin Kıbrıs’a doğru hareket ettiği, saatler sonra tekneyle bağlantının kesildiği ve müteakiben teknenin kaybolduğu belirlenmiştir.

‘ANTALYA KIYI HATLARINA SÜRÜKLENEBİLECEĞİ İHTİMALİ DEĞERLENDİRİLMEKTEDİR’

Meteorolojik veriler ise son bir haftadır hâkim rüzgârın Güney’den estiği;  dalgaların Güney Doğu yönünden geldiğini göstermektedir. Bahse konu cansız bedenlerin akıntı, rüzgâr ve dalga sebebiyle Antalya kıyı hatlarına sürüklenebileceği ihtimali değerlendirilmektedir.

Muğla’da kıyıya vuran cansız bedenin ise 
6 Ocak 2024 tarihinde Kurtoğlu Burnu 13 mil güneyinde kaybolan 3 düzensiz göçmenden biri olabileceği değerlendirilmiştir. 

‘KİMLİK TESPİT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR’

Sahile vuran cansız bedenlerle ilgili kimlik tespit çalışmaları devam ediyor.  Kolluk birimlerimiz Cumhuriyet Savcılıklarımızla koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx