Barbie filminin o sahnesini böyle çekmişler

Tüm zamanların en popüler oyuncağı Barbie, Margot Robbie ve Ryan Gosling’in başrollerinde olduğu filmle ekrana gelmeye hazırlanıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Greta Gerwig oturuyor.

Gerwig, merakla beklenen film için gün sayılırken kamera arkasında neler yaşandığını anlatarak Barbie meraklılarının heyecanını yatıştırıyor. Gerwig, özellikle bir çekimle ilgili önerilen yöntemin korkunç olduğunu söylüyor.

Barbie’nin sürekli parmak uçlarında yürüyormuş gibi duran ayakları filmde de ayrı bir olay olmuş. Gerwig, oyuncularının ayaklarının bilgisayar tarafından üretilmesine şiddetle karşı çıkmış ve bu fikrin son derece korkunç olduğunu söylüyor.

Gerwig’in popüler Mattel bebeği hakkındaki merakla beklenen romantik komedi filminin fragmanı nisan ayında yayınlandığından beri, Margot Robbie’nin parmak uçlarında duran karakterini gösteren klip adeta sosyal medyayı büyüledi.

Hayranların beğenisini kazanan bu çekim, ünlü bebeğin ayaklarının sürekli yüksek topuklu ayakkabılar giyiyormuş gibi şekillendirildiği plastik klasik duruşuna bir selam niteliğinde.

Gerwig, katıldığı bir programda, Barbie’nin ayakları için CGI kullanılıp kullanılmaması konusunda büyük bir tartışma olduğunu anlatıyor: “‘Aman Tanrım, hayır! Bu korkunç! Bu bir kabus’ dedim. Ayrıca Margot en güzel ayaklara sahip. Çok güzel dansçı ayakları var.”

Robbie de geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda, fragmanda görünen ayakların kendisine ait olduğunu söylerken, çekimle ilgili detayları da paylaştı: “Onlar benim ayaklarım, yaklaşık sekiz çekim sürdü, o kadar da fazla değil. Yukarı çıktım, yerde küçük yapışkan parçalar vardı ayakkabılar için, böylece kaymıyorlardı. Ben de tutunuyordum ve bu kadar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir