FIFA’ya Rakip Ücretsiz Futbol Oyunu UFL’e Ronaldo’dan 40 Milyon Dolarlık Yatırım

2021 yazında duyurulan ve uzun bir süredir beklenen futbol oyunu UFL’e sürpriz bir yatırım geldi. Cristiano Ronaldo, geliştirme aşamasında olan oyuna 40 milyon dolarlık bir yatırım yaptı.

Açıklama oyunun resmî hesabından geldi.

Birkaç saat önce yayınlanan duyuru yüzbinlerce görüntülenmeye ulaştı. Ronaldo’nun geliştirilen bu oyuna destek vermesi de oyuncuların beklentisini dolaylı olarak yükseltti. Bu yardımla birlikte oyunun gelişme süreci daha olumlu ilerleyecektir.

UFL, oynaması tamamen ücretsiz olarak çıkış yapacak.

Türkçe spiker ve Türk stadyumları da oyunda yer alacak.

Geliştirici ekip Türkiye pazarındaki oyunculara bir hayli önem veriyor. Türkçe maç anlatımı yapacak spikerlerin yanında ülkemizden stadyumlar ve takımlar da oyunda yer alacak. Beşiktaş UFL ile anlaşan ilk Türk takımı olurken bu sayının artması bekleniyor.

Peki oynaması tamamen ücretsiz olan UFL ne zaman çıkacak?

Yayınlanan görüntüleri ile beklentilerimizi yükselten ve EA Sports FC 24’ün 70 dolarlık fiyatı karşısında şimdilik şahane bir alternatif gibi görünen UFL son olarak 2023’e ertelenmişti. Artık yılı yavaş yavaş geride bırakmaya hazırlanırken yapımı sürpriz bir biçimde karşımızda görmezsek oyun 2024’ün ilk çeyreğinde çıkabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx