İmamoğlu silahlı saldırının yaşandığı Santa Maria Kilisesi’ne geldi: Hassas bir dönemdeyiz, süreci takip ediyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu

İstanbul Sarıyer’deki Santa Maria Kilisesi’ne pazar ayini sırasında maskeli iki kişi kilise avlusunda ateş açtı. Kurşunların hedefi olan bir kişi yaralandı. Olay sırasında kilisede büyük panik yaşandı. Bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Saldırganlar ise olay yerinden yaya olarak kaçtı. İstanbul Valisi Davut Gül, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç saldırının olduğu kiliseye geldi.

İmamoğlu olay yerini inceledikten sonra basın mensuplarına şunları söyledi:

“Hassas bir dönemdeyiz, süreci takip ediyoruz”

“Dayanışmamız barışımızın en büyük teminatı”

Cemaatin içinde bulunan 30’un üzerinde vatandaşın ibadet ettikleri anda bir vatandaşımıza denk geliyor, diğer vatandaşlarımızı Allah korumuş. İçeride yabancı Misyon Şefi ve ailesi de bulunduğu bilgiler arasında, onlara da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Süreci biz de yerel yönetim olarak İstanbul Belediyesi olarak takip ediyoruz. Kendilerinin yanında olduğumuzu dile getirdik. Dayanışma, işbirliği birlikte uluslararası mesaj, bütünlükçü yapımız bizim barışımızın en büyük teminatı.”

Maskeli iki kişinin silahlı saldırısında yaralanan C.T. kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı ve yaşamını yitirdi. Kilise çevresinde geniş güvenlik koridoru oluşturan polis ekipleri, olayla ilgili inceleme başlattı. Kaçan saldırganların yakalanması için de çalışmalar sürüyor.

Soruşturma için bir başsavcıvekili ile iki savcı görevlendirilirken, saldırıyla ilgili olarak haberler ve sosyal medya için yayın yasağı getirildi.”

TIKLAYIN – Sarıyer’deki Santa Maria Kilisesi’ne pazar ayini sırasında silahlı saldırı: Bir kişi hayatını kaybetti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx