INTERPOL, cesedi bulunan çocuk için halktan yardım istedi

Almanya’nın Bavyera Polisi ve Interpol, bundan bir yıl önce eyaletteki bir nehirde cesedi bulunan 5-6 yaşlarındaki çocuk cesedinin kimlik tespiti için halktan yardım istedi.

Olayla ilgili detayları paylaştığı bir “siyah bildirim (black notice)” yayınlayan INTERPOL, çocuğun cesedinin Mayıs 2022’de Tuna Nehri’nde bulunduğu bilgisini paylaştı. INTERPOL, çocuğun kimliğinin tespit edilebilmesi ve ölümüyle ilgili şüpheli durumların açıklığa kavuşturulabilmesi için halkın yardımını istedi. Açıklamada, “Birileri bir yerlerde bu çocukla ilgili bir şeyler biliyordur” ifadeleri kullanıldı. 

“BAŞKA BİR ÜLKEDEN GELİYOR OLABİLİR”

Konuya ilişkin konuşan INTERPOL Genel Sekreteri Jurgen Stock, “çocuk, insan kaçakçılığı, kaçırma ya da şiddet mağduru da olsa ölümünü aydınlatmaya” kararlı olduklarını söyledi.

INTERPOL’ün nehirde bulunan çocukla ilgili yayınladığı “siyah bildirim” aynı zamanda kurumun bir çocukla ilgili halktan ilk yardım istemesi. Cesedi bulunan çocuğun robot resmini de paylaşan INTERPOL’ün açıklamasına göre, çocuk, 19 Mayıs 2022’de vücudu folyoya sarılı ve kaldırım taşı bağlanmış bir şekilde Tuna Nehri’nde bulunmuştu. 

BBC’ye açıklama yapan INTERPOL, bir çocuğun bu kadar uzun bir süre boyunca kimliğinin tespit edilememesinin alışılmadık bir durum olduğunu söyledi. INTERPOL, bunun çocuğun başka bir ülkeden geliyor olabileceğine işaret etme ihtimaline de dikkat çekti. Kurum, konuyla ilgili bilgisi olan kişilerden Almanya polisi ile iletişime geçmesini istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx