Ünlülerden seçim değerlendirmesi

Türkiye yeni cumhurbaşkanı için 2. kez sandığa gitti. Resmi olmayan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan galip oldu. Ünlü isimlerden tebrik mesajları, durum değerlendirmeleri ve eleştiriler geldi.

İşte ünlülerin o paylaşımları:

BERNA LAÇİN

13.Cumhurbaşakanı RTE seçildi, hayırlı olsun. Ülkenin tam ikiye bölünmüş olduğunu bir kere daha gördük . Birleştirici olmak için verdiği mücadeleden dolayı KK’ya teşekkürler . Böylesine adaletsiz ve kısıtlanmış bir seçim ortamında sesini bu kadar duyurabildi. Bu kadar kötü bir ekonomik ortamda hala ülkenin yarısı oy verdiğine göre elbette muhalefetin de çok ciddi bir öz eleştiri yapması gerekir . Neticede, Türkiye’ye gelen Suriye-Afgan-Katarlılar ve yurt dışı seçmenler sonucu belirledi, fark tam da o kadar . Bakalım ülke ekonomisi haftaya nasıl başlayacak . Güzel günler için çabalamaya devam , Hepimize rastgele

LEVENT ÜZÜMCÜ

Yargılanmama isteğiniz çok baskındı. Her şeye rağmen…buyrun yönetin bakalım nasıl yönetecekseniz. Kolay gelsin alayınıza.

HAYKO CEPKİN

Eveeeet sonuçları sabırla bekledik şimdi gerçekler vakti. Sevgili @kilicdarogluk bey 20 yıl içindeki şartları, adil olmayan mücadeleyi de göz önünde bulundurarak, azimli bir kampanya süreci yürüttüğünüzün hakkını vermeliyiz. Ama malesef yeterli değil siz de takdir edersiniz ki. En yüksek oy oranına sahip muhalif parti olduğunuz için, oylar bölünmesin bir noktada toplansın diye bir çok seçmen CHP ye oy vermektedir. Bu malesef partinizin oy oranının gerçeğidir. Her seçim zamanı ‘bakın bu çok önemli, son seçim, bu kez bitti, oy verin, sandığı bırakmayın’ vesaire söylemleri ile muhalif kesim umut deresinde çalkalana çalkalana raftingçi oldu. 20 yıl az bir süre değil ve görüyoruz ki bu uzuuuun süreçte malesef partiniz bünyesi, elini güçlendirebilecek, organize olabilecek gerçekçi, somut ve yeterli adımlar atamamış. ‘Mağlup olsak da bu seçimin kazananı biziz’ gibi bir istatistik yüzde hesabı da bu halkı artık kesmez.

CHP kadrolarının kökten yenilenmesi, gerekli istifaların yapılıp, ‘muhalefet’ olarak hayata devam etme rahatlığında değil de, gerçekten ‘iktidar’ olma gerçekliğine sarılmış yeni kadrolar yaratılması esastır, kaçınılmazdır. 20 yılda halka umut ve veya lider olabilecek sadece iki isim öne çıkarılabilmiştir. Malumunuz onlar da @ekrem_imamoglu ve @mansuryavas06 beyler. Yeni süreçte artık nasıl bir strateji uygulanır, yerel seçimlere nasıl hazırlanılır, genel başkan kim olur ve önümüzdeki 5 senede nasıl yenilenilir bunlar partinizin yeni kaçınılmaz yol süreçleridir. Aynı düzende devam edilmesi kannatimce hiç bir fark yaratmayacaktır. Bu uzuuuun yolculukta İnandığım tek gerçek ve umut ışığım asla ilkesinden ve kurucu lideri M. K. Atatürk’ün yolundan sapmayan milletimizdir.

ATİLLA TAŞ

Demek ki herkes hayatından memnun kardeşim. Üzülecek düşünecek çok da bir şeyim kalmadı memleketle ilgili. Benden sonrası tufan karşim. Hadi Allah selamet versin herkese! Ben niye dert ediyorum yahu, ben neyi kaybetmişim! Kaybeden düşünsün gayrı!

MERT FIRAT

Sonuç ne olursa olsun, ortada bir başarısızlık yok. Tersine inanılmaz bir uyanış, diriliş, değişim arzusu var. Sebep olan tüm partilere, insiyatiflere, gönüllülere çok teşekkürler. Türkiye her zaman uyanık ve ayakta olacak. 1923 ruhuna yakışır bir yolculuğun başıdır bugün. Aktif siyasette ve örgütlü dünyada çalışmanın keyfini, insiyatifini alan vatandaşlar ve yeni nesil arkadaşlara da hızlandırılmış bir siyaset okulu oldu bu süreç. Bundan sonrası durdurulamaz bir dönüşüm ve değişimin yolculuğu olacak. Önünde hiç plan hiç bir sistem duramaz…

ALİŞAN

Büyük hizmetler,20 yılı aşkın bir süre milleti için çalışan, ve hep kazanan büyük lider?? İnşallah hizmetlere devam,çok daha iyi olacak herşey.. ???? Türkiye liderini bir kez daha seçti???? Biz Ankara’ya uğurladık Sn Cumhurbaşkanımız’ı şimdi bütün dünyaya seslenecek.. Dinlesin dünya

POLAT YAĞCI

Allah sizi başımızdan eksik etmesin… #doğruadamlayoladevam dün, bugün, yarın her zaman

TOLGA KARAYEL

“I Love RTE Kalpten kalbe giden bir yol vardır. %52 bu isimler şimdi nasıl insan içine çıkacak. Çıkarlarsada nasıl bir ya çizecekler çok merak ediyorum”

TUĞBA ÜNAL,

“Sen yaş, ömrümden 40 yıl senin olsun, torunum için yarın öleyim umurumda değil. Sen ol başta reis hep”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir